Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2014, sygn. IPTPP4/443-153/14-2/UNR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-153/14-2/UNR

Czy w przypadku wniesienia przez Wnioskodawcę aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prawa do znaku towarowego będzie ciążył na Nim obowiązek rozliczenia podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2014 r. (data wpływu 3 marca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rozliczenia podatku VAT w związku z aportem do spółki z o.o. prawa do znaku towarowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rozliczenia podatku VAT w związku z aportem do spółki z o.o. prawa do znaku towarowego oraz w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca - osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej - a więc niebędąca podatnikiem podatku od towarów i usług rozważa dokonanie następującej transakcji: posiadać będzie w swoim majątku prywatnym darowany przez syna znak towarowy słowno - graficzny (objęty prawem ochronnym na terytorium RP). Wskazany znak towarowy Wnioskodawca planuje następnie wnieść aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian nabywając udziały o wartości nominalne; odpowiadające; wartości rynkowej wnoszonego aportu. Kapitał zakładowy spółki ulegnie stosownemu podwyższeniu. Wnioskodawca podkreśla, iż wnoszony aport będzie wyceniony zgodnie z wartością rynkową, co będzie potwierdzone opinią niezależnego rzeczoznawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00