Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2014, sygn. IPTPP2/443-181/14-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-181/14-2/AW

prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem od kancelarii prawniczych usług zastępstwa procesowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 4 marca 2014 r. (data wpływu 6 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem od kancelarii prawniczych usług zastępstwa procesowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem od kancelarii prawniczych usług zastępstwa procesowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna (dalej: Spółka, Wnioskodawca), będąca czynnym podatnikiem VAT, jest przedsiębiorcą wyspecjalizowanym w oferowaniu produktów i usług o charakterze finansowym dla podmiotów działających na rynku medycznym.

W ramach prowadzonej działalności Spółka wykonuje zarówno czynności, w związku z którymi przysługuje prawo do odliczenia VAT, w szczególności dostawy towarów w ramach leasingu finansowego, usługi factoringu powierniczego (dalej: Czynności opodatkowane VAT), jak i czynności, w związku z którymi takie prawo nie przysługuje, w szczególności czynności zwolnione z VAT np. usługi udzielania pożyczek, gwarancji, itp. (dalej: Czynności zwolnione z VAT). Zdarzają się sytuacje, w których kontrahenci Spółki, na rzecz których Spółka wykonuje dane świadczenia (bądź Czynności opodatkowane VAT bądź Czynności zwolnione z VAT) lub podmioty zaangażowane w daną transakcję nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Wówczas Spółka zmuszona jest rozwiązywać swoje spory z kontrahentami/dłużnikami w ramach postępowania sądowego, administracyjnego czy też egzekucyjnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00