Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2014, sygn. IPTPP2/443-86/14-4/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-86/14-4/JS
brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 stycznia 2014 r. (data wpływu 6 lutego 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 6 marca 2014 r. (data wpływu 7 marca 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania pt. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania pt. .
Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 6 marca 2014 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Uniwersytet X (Wnioskodawca) jest czynnym podatnikiem VAT o numerze NIP , przy odliczeniu podatku VAT naliczonego stosuje strukturę. Uniwersytet otrzymał dotację z WFOŚiGW na dofinansowanie zadania pt.: . Projekt obejmuje trzeci okres badań nad funkcjonowaniem nizinnej rzeki Y (największy prawostronny dopływ ). Jest to ocena stanu zaburzonego odcinka rzeki poniżej tamy i toru kajakowego. Regulacja wysokości upustu wody ze zbiornika zaporowego dała możliwość sterowania przepływem Y (jest to unikalne nie tylko na skalę krajową i międzynarodową w naturalnym ekosystemie). Badania pozwolą ustalić, z jakim natężeniem różne czynniki abiotyczne i biotyczne działają na poszczególne taksony bentofauny w tym dominujące w bentosie, ochotki (Chironomidae), a w szerszym aspekcie, umożliwią głębszą analizę czynników determinujących funkcjonowanie ekosystemów lotycznych. W badaniach skoncentrowano się na analizie kilku formacji ekologicznych:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right