Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2014, sygn. IPTPB1/415-690/13-2/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/415-690/13-2/DS
Czy transfer środków pieniężnych ze Słowacji stanowiący przychód Wnioskodawcy z tytułu dywidendy lub zaliczki na dywidendę otrzymany przez Spółkę z tytułu udziału w zyskach Spółki kapitałowej spoza Unii Europejskiej, jako mający status przychodu przypisanego do zakładu Wnioskodawcy w Republice Słowackiej zgodnie z postanowieniami Umowy ze Słowacją, będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce zgodnie z art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy ze Słowacją ze względu na jego traktowanie jako opodatkowany na terenie Słowacji?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 października 2013 r. (data wpływu 5 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych transferu środków pochodzących z zysku spółki (odpowiednika polskiej spółki komandytowej) z siedzibą na terytorium Republiki Słowacji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych transferu środków pochodzących z zysku spółki (odpowiednika polskiej spółki komandytowej) z siedzibą na terytorium Republiki Słowacji
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym, komplementariuszem (wspólnikiem o nieograniczonej odpowiedzialności) spółki komandytowej (komanditná spoločnost) z siedzibą w Republice Słowackiej (dalej zwana Spółką), zorganizowanej według przepisów prawa Republiki Słowackiej. Spółka będzie w przyszłości wspólnikiem w spółce kapitałowej niemającej siedziby na terenie Unii Europejskiej (dalej zwaną: Zagraniczną spółką kapitałową).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right