Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2014, sygn. ILPB3/423-515/14-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-515/14-2/EK

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie stosowania przepisów o tzw. niedostatecznej (cienkiej) kapitalizacji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z 17 września 2014 r. (data wpływu 29 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stosowania przepisów o tzw. niedostatecznej (cienkiej) kapitalizacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stosowania przepisów o tzw. niedostatecznej (cienkiej) kapitalizacji.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Spółka zawarła umowę pożyczki z udziałowcem celem zapewnienia finansowania Spółki i zapewnienia realizacji celów gospodarczych. Udziałowiec Spółki posiada 100% udziałów w jej kapitale. W chwili obecnej planowana jest zmiana sposobu finansowania Spółki, by polepszyć jej sytuację finansową i zwiększyć możliwości na rozwój. Rozważane jest podwyższenie kapitału zakładowego Spółki, który zostałby pokryty wkładem pieniężnym. Z uwagi na to, że po stronie Spółki powstałoby roszczenie do pokrycia podwyższonego kapitału, a po stronie udziałowca istnieje roszczenie o zwrot pożyczki, strony rozważają kompensatę wzajemnych wierzytelności. Tym samym jednocześnie doszłoby do spłaty tego samego dnia odsetek oraz kapitału pożyczki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00