Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2014, sygn. ILPB2/415-913/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-913/14-2/JK
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów/akcji w spółce kapitałowej z przekształcenia spółki osobowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2014 r. (data wpływu 4 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia spółki osobowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia spółki osobowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest rezydentem podatkowym w Polsce i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.
Wnioskodawca jest współtwórcą różnych podmiotów gospodarczych prowadzących komplementarną wobec siebie działalność. Na rynku podmioty te są postrzegane, w zasadzie, jako jedna firma (dalej: Grupa).
Wraz z innymi wspólnikami, będącymi polskimi rezydentami podatkowymi, Wnioskodawca rozważa dopuszczenie inwestora zewnętrznego.
Na dzień ostatecznej decyzji w tej kwestii struktura własnościowa Grupy będzie prezentować się następująco:
- Wnioskodawca wraz z innymi osobami fizycznymi to Wspólnicy spółki jawnej z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Osobowa). Spółka Osobowa jest holdingiem taka struktura ułatwia kontrolę kapitałową i zarządzanie działalnością całej Grupy. Na pokrycie swojego wkładu w Spółce Osobowej Wnioskodawca i jego wspólnicy wnieśli uprzednio:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right