Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2014, sygn. ILPB4/423-352/14-3/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-352/14-3/MC
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymania wkładu pieniężnego w ramach umowy spółki cichej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 21 lipca 2014 r. (data wpływu 23 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymania wkładu pieniężnego w ramach umowy spółki cichej:
- jest nieprawidłowe w sytuacji, gdy projekty realizowane na podstawie umowy spółki cichej przyniosą stratę,
- jest prawidłowe w pozostałej części.
UZASADNIENIE
W dniu 23 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z 18 sierpnia 2014 r. (data wpływu 25 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymania wkładu pieniężnego w ramach umowy spółki cichej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na rynku nieruchomości komercyjnych, inwestując w nieruchomości bezpośrednio lub jako udziałowiec innych spółek nieruchomościowych. Obecnie Wnioskodawca rozważa inwestycje w nowe projekty nieruchomościowe na terytorium Polski (dalej Inwestycje lub Przedsięwzięcie).
Celem pozyskania finansowania na Inwestycje Wnioskodawca zamierza zawrzeć umowę z osobą fizyczną, będącą rezydentem podatkowym Niemiec (dalej Inwestor lub Cichy wspólnik). Umowa nie będzie stanowiła umowy spółki cywilnej w rozumieniu przepisów polskiego Kodeksu cywilnego, umowy spółki prawa handlowego w rozumieniu przepisów polskiego Kodeksu spółek handlowych ani też innej umowy nazwanej na gruncie prawa polskiego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right