Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2014, sygn. ILPB1/415-1050/14-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1050/14-2/TW

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej znaku towarowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2014 r. (data wpływu 11 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej znaku towarowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej znaku towarowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca wykonuje w ramach prowadzonej działalności gospodarczej usługi doradztwa gospodarczego. Plany rozwojowe firmy przewidują zakup, a następnie oddanie w odpłatne używanie na podstawie stosownej umowy dzierżawy znaku towarowego, jako prawa określonego w ustawie z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej. Wnioskodawca jako następca prawny będzie uprawniony do korzystania z praw rejestracji znaku towarowego, jak też amortyzowania jego wartości i dysponowania nim na prawach własności. Przedmiotem do prawa z rejestracji znaku towarowego będzie znak słowno-graficzny o wyglądzie zaprezentowanym w świadectwie ochronnym, wydanym przez Urząd Patentowy . Nabycie znaku towarowego udokumentowane będzie fakturą VAT. Następnie planowana jest wycena wartości znaku towarowego przez biegłego, która miałaby na celu zweryfikowanie wartości nabycia z godziwą wartością rynkową. Aktualizacja wyceny może spowodować wzrost lub spadek wartości netto znaku towarowego. Ustalona w ten sposób wartość znaku towarowego byłaby podstawą dokonywanych odpisów amortyzacyjnych. Odpisy byłyby dokonywane od tej wartości począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano zwiększenia lub zmniejszenia wartości początkowej (aktualizacji wyceny).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00