Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2014, sygn. ILPB2/415-858/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-858/14-2/JK

Skutki programu motywacyjnego dla płatnika.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2014 r. (data wpływu 11 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (Spółka) jest spółką zajmującą się produkcją skór na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Wnioskodawca należy do międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: Grupa).

Wybrane osoby związane ze Spółką umową o pracę, umową cywilnoprawną lub innym podobnym stosunkiem prawnym (dalej: Uprawnieni lub Osoby uprawnione) zostały objęte dodatkowym programem motywacyjnym mającym na celu zapewnienie realizacji ponadprzeciętnych wyników finansowych Grupy (dalej: Program), w ramach którego Uprawnionym przypisane zostało warunkowe prawo do otrzymania w przyszłości rozliczenia pieniężnego wynikającego z realizacji instrumentu pochodnego opartego o wskaźniki finansowe Grupy (dalej: Kwota Rozliczenia).

Bazowa wysokość Kwoty rozliczenia jest ustalana wg wskaźnika stanowiącego określony procent EBT Spółki (Zysk przed podatkiem Earnings before tax), a jej ostateczna wysokość do wypłaty uzależniona jest od stopnia realizacji wskaźników ekonomicznych Grupy, tj. rentowności kalkulowanej jako stosunek EBT Grupy do wysokości obrotów Grupy (dalej: Wskaźniki). W zależności od rentowności Grupy Uprawnionym przysługuje od 0% do 100% bazowej wysokości Kwoty rozliczenia. Jednocześnie, ostateczna wysokość Kwoty Rozliczenia do wypłaty jest dodatkowo ograniczona poprzez zastrzeżenie, że nie może przekroczyć określonego procentu kwoty referencyjnej ustalanej corocznie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00