Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2014, sygn. ILPP5/443-97/14-2/PG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/443-97/14-2/PG

Moment powstania obowiązku podatkowego dla transakcji sprzedaży towarów wysyłanych za pomocą kuriera przez internet.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2014 r. (data wpływu 16 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej również: Spółka) jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (dalej: VAT) prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie detalicznej sprzedaży towarów, która jest realizowana za pośrednictwem sklepu internetowego. Spółka dokonuje sprzedaży jedynie na terytorium Polski (tj. w wyniku realizowanych dostaw towary nie są transportowane poza terytorium RP).

Oferta Spółki skierowana jest do osób fizycznych (dalej również: Odbiorca), którzy po zarejestrowaniu się na stronie internetowej Wnioskodawcy i zaakceptowaniu regulaminu sklepu internetowego mogą wybierać produkty z dostępnego w danym momencie asortymentu. Dokonując zakupu Odbiorca wybiera konkretny, zdefiniowany produkt, tj. decyduje się na określony kolor, bądź rozmiar czy rodzaj produktu. W skład asortymentu oferowanego przez Zainteresowanego wchodzą m.in. ubrania, kosmetyki, akcesoria odzieżowe, zabawki dziecięce, elementy wyposażenia domu itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00