Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.09.2014, sygn. ILPB3/423-254/11/14-S-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-254/11/14-S-2/JG
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przedmiotu opodatkowania.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów uwzględniając wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 29 lutego 2012 r. sygn. akt I SA/Po 887/11 oraz wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 30 kwietnia 2014 r. sygn. akt II FSK 1294/12 stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z 1 czerwca 2011 r. (data wpływu 6 czerwca 2011 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przedmiotu opodatkowania jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z 5 września 2011 r. (data wpływu 7 września 2011 r.) oraz o brakującą opłatę w dniu 5 września 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przedmiotu opodatkowania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny opis zdarzenia przyszłego.
Wnioskodawca stanowi oddział zagranicznego przedsiębiorcy (tu: niemieckiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą I GmbH) - zwany dalej ODDZIAŁEM - który prowadzi działalność w zakresie planowania przestrzennego i architektury.
W roku 2010 ODDZIAŁ otrzymał od spółki V Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą (zwanej dalej: spółką polską) za wykonanie usług architektonicznych dotyczących położonej w Polsce nieruchomości na rzecz Jego przedsiębiorstwa macierzystego, tj. D z siedzibą w D (Niemcy) zwanego dalej przedsiębiorstwem macierzystym w Niemczech fakturę VAT, którą następnie uregulował przelewem bankowym. Usługi te spółka polska (podwykonawca) wykonała dla przedsiębiorstwa macierzystego w Niemczech na podstawie zawartej między nimi umowy. Spółka polska wraz z przedsiębiorstwem macierzystym w Niemczech w obliczu faktu, że wykonana usługa architektoniczna związana była z położoną na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej nieruchomością i uwzględniając przepisy ustawy o podatku od towarów i usług (podatku VAT), jak również regulacje z wydanego do nich Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwrotu podatku od towarów i usług niektórym podmiotom, doszły do wniosku, że prawidłowe będzie wystawienie faktury na ODDZIAŁ, a nie (bezpośrednio) na jego przedsiębiorstwo macierzyste w Niemczech.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right