Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.07.2014, sygn. ILPB4/423-212/14-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-212/14-2/MC
Czy w przedstawionym stanie faktycznym fakt ustalenia przez strony transakcji ratalnej płatności za zakup nieruchomości 360 rat miesięcznych rodzi po stronie Spółki, czyli po stronie nabywcy, obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów, a konkretnie korekty uprzednio dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w oparciu o przepis art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2014 r. (data wpływu 18 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych w odniesieniu do odpisów amortyzacyjnych od środka trwałego zakupionego w systemie ratalnym jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych w odniesieniu do odpisów amortyzacyjnych od środka trwałego zakupionego w systemie ratalnym.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych.
W styczniu 2014 r. Spółka dokonała notarialnego nabycia prawa własności nieruchomości zabudowanych budynkami trwale związanymi z gruntem oraz prawa wieczystego użytkowania gruntów zabudowanych budynkami trwale związanymi z gruntem (Repertorium A XX z dnia XX)
W akcie notarialnym strony ustaliły, że łączna cena sprzedaży brutto nieruchomości (nazwijmy ją należnością główną) będzie przez nabywcę (Spółkę) spłacana w następujący sposób:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right