Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2014, sygn. ILPP2/443-314/14-2/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-314/14-2/AKr
1. Czy w przypadku zatrzymania na poczet tzw. kaucji gwarancyjnej części należności udokumentowanej fakturą, za wykonane przez podwykonawców roboty budowlane i w przypadku odliczenia od podatku należnego w całości podatku naliczonego wyszczególnionego w fakturze dokumentującej nabycie tych robót budowlanych, będzie spoczywał na Wnioskodawcy obowiązek korekty podatku naliczonego w okresie rozliczeniowym, w którym upłynie 150 dni od terminu zapłaty należności, który został określony umową lub na fakturze dokumentującej nabycie robót budowlanych?
2. Czy w przypadku zatrzymania przez Inwestora na poczet tzw. kaucji gwarancyjnej części należności za wykonane roboty budowlane udokumentowane fakturą, będzie przysługiwało Wnioskodawcy prawo do korekty podatku należnego, w okresie rozliczeniowym, w którym upłynie 150 dni od terminu płatności należności, który został określony przez Wnioskodawcę w umowie lub na fakturze dokumentującej wykonanie robót budowlanych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z 25 lutego 2014 r. (data wpływu 18 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy o VAT oraz braku prawa do korekty podatku należnego w trybie art. 89a ustawy o VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy o VAT oraz braku prawa do korekty podatku należnego w trybie art. 89a ustawy o VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right