Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2014, sygn. ILPB3/423-71/14-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-71/14-2/JG

Czy Wnioskodawca będzie miał prawo rozpoznać Odsetki jako swój koszt podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z 14 lutego 2014 r. (data wpływu 19 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest on polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości osiąganych dochodów.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest m.in. świadczenie usług zarządczych i usług administracyjnych (obejmujących przykładowo usługi księgowe, usługi zarządzania personelem) na rzecz innych spółek (dalej: Nabywane Spółki) należących do Grupy kapitałowej, której członkiem jest Spółka (dalej: Grupa).

Spółka zawrze ze swoim udziałowcem (dalej: Wierzyciel lub Pożyczkodawca) umowę pożyczki (dalej: Pożyczka). Na podstawie umowy Pożyczki, Pożyczkodawca zobowiązany będzie do przelania na rachunek Wnioskodawcy kwoty Pożyczki.

Spółka nie wyklucza, iż Pożyczkodawca w celu zwolnienia się ze zobowiązania do przelania na rachunek Wnioskodawcy kwoty Pożyczki (w całości lub części), wyda Wnioskodawcy, za jego zgodą, udziały w Nabywanych Spółkach (dalej: Udziały). W rezultacie, zobowiązanie Pożyczkodawcy do przekazania Spółce kwoty Pożyczki wygaśnie, w części odpowiadającej wartości udziałów. Pozostała ewentualnie część Pożyczki zostanie przekazana Spółce w formie gotówkowej i będzie wykorzystywana stosownie do potrzeb wynikających z jej bieżącej działalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00