Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.03.2014, sygn. ILPB4/423-502/13-4/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-502/13-4/ŁM

Czy Wnioskodawcy w rozliczeniu podatku dochodowego będzie przysługiwać prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie licencji A wraz z kosztami jej wdrożenia w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2013 r. (data wpływu 23 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek - uzupełniony pismem z 3 marca 2014 r. (data wpływu 4 marca 2014 r. ) - o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych i jest jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych w Polsce. W związku z podjęciem decyzji o standaryzacji procesów sprzedaży oraz świadczenia usług poprzez zmianę procesu zarządzania na projektowo-procesowe, podjęto również decyzję o wdrożeniu niezbędnych narzędzi informatycznych pozwalających na wprowadzenie przyjętej strategii. W 2010 r. powołany został Komitet Sterujący odpowiedzialny za wdrożenie oprogramowania umożliwiającego prognozowanie i nadzór nad projektami realizowanymi przez Spółkę. Konsekwencją przyjętych założeń było zakupienie i wdrożenie systemu A. System A należy do klasy systemów ERP (z ang. Enterprise Resource Planning). Systemy ERP są zintegrowanym systemem informatycznym wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem (z różnych działów gospodarki). Składają się one z wielu modułów takich jak: marketing i sprzedaż, usługi u klienta, projektowanie i rozwój produktów, sterowanie produkcją i zapasami, zakupy, dystrybucja, zarządzanie urządzeniami i obiektami przemysłowymi, projektowanie i rozwój procesów, wytwarzanie, jakość, zasoby ludzkie, finanse i księgowość, usługi informacyjne itp. Integracja modułów odbywa się bez duplikacji informacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00