Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2014, sygn. ILPB1/415-162/14-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-162/14-2/AP
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę niebędącą osobą prawną.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 4 lutego 2014 r. (data wpływu 13 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę niebędącą osobą prawną jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę niebędącą osobą prawną oraz w zakresie opodatkowania na moment przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę niebędącą osobą prawną kwoty stanowiącej tzw. agio, przelanej na kapitał zapasowy spółki kapitałowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będzie udziałowcem spółki kapitałowej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka), która będzie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i będzie podlegała obowiązkowi podatkowemu od całości osiąganych dochodów w Polsce, bez względu na miejsce ich osiągania. Do grona udziałowców mogą należeć także inne osoby, tj. udziałowcem w Spółce może być np. m.in. żona Wnioskodawcy, pozostająca z Wnioskodawcą we wspólności majątkowej.
Nie można wykluczyć, iż Spółka zostanie w przyszłości przekształcona w spółkę osobową − najprawdopodobniej spółkę komandytową (dalej: Spółka osobowa). Przekształcenie Spółki nastąpiłoby zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. z 2013 r., poz. 1030 ze zm.; dalej: KSH). Nie będzie ono przy tym nosiło znamion likwidacji Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right