Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2014, sygn. ILPP5/443-34/14-4/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/443-34/14-4/KG
Moment powstania obowiązku podatkowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 31 stycznia 2014 r. (data wpływu 5 lutego 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 8 kwietnia 2014 r. (data wpływu 10 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego. Wniosek uzupełniono pismem z 8 kwietnia 2014 r. o doprecyzowanie opisu stanu faktycznego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT i prowadzi działalność gospodarczą obejmującą między innymi świadczenie usług księgowych oraz doradztwo podatkowe na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą. Usługi te świadczone są na podstawie zawartych z klientami umów i obejmują w szczególności obliczanie, sporządzanie i wysyłanie deklaracji ZUS, obliczanie zaliczek na podatek dochodowy oraz obliczanie, sporządzanie i wysyłanie deklaracji VAT. W zawartych umowach strony ustalają, że rozliczenie wykonanych prac następuje w okresach miesięcznych co oznacza, że usługa ta nie kończy się wraz z zakończeniem tego okresu lecz trwa nadal aż do momentu rozwiązania umowy. Ponadto strony rozliczają się za całość wykonanych w danym okresie prac a nie za poszczególne czynności (etapy) po ich wykonaniu. W praktyce oznacza to, że w miesiącu rozliczeniowym ewidencjonuje dokumenty z tego miesiąca i poprzedniego po dostarczeniu ich do biura przez klienta, a usługa świadczona jest w sposób ciągły i nieprzerwany. Na koniec okresu rozliczeniowego (miesiąca kalendarzowego) Spółka wystawia faktury VAT za całość wykonanych prac.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right