Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2014, sygn. ILPB4/423-487/13-2/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-487/13-2/ŁM

Czy na podstawie art. 15 ust. 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma prawo wyboru jednego z trzech sposobów zaliczania kosztów prac rozwojowych do kosztów uzyskania przychodów nawet w przypadku, gdy prace te zakończą się wynikiem pozytywnym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2013 r. (data wpływu 19 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w 2013 r. podjął działania mające na celu stworzenie platformy informatycznej mającej wspierać proces leczenia pacjentów z chorobami onkologicznymi. Podstawową funkcjonalnością produktu będzie umożliwienie kontaktu pacjentowi z psychoonkologiem przy wykorzystaniu platformy informatycznej dostępnej poprzez sieć Internet. Od strony technicznej platforma jako produkt informatyczny będzie udostępniała m.in. następujące funkcjonalności: rejestrację i logowanie użytkowników; wybór terapeuty i usług; obsługę sesji terapeutycznych; kalendarz spotkań wirtualnych i rzeczywistych; tworzenie grup wsparcia i obsługę spotkań; szkolenia zdalne i wsparcia dla szkoleń; moduł wsparcia oceny pacjenta (ankiety, testy); obsługę sytuacji awaryjnych (alarmy); moduł definicji i generowania analiz i sprawozdań; prezentację treści informacyjnej o platformie i psychoonkologii; forum dyskusyjne pacjentów, terapeutów i lekarzy; moduł rozliczeń płatności. W celu stworzenia platformy informatycznej Wnioskodawca ponosi koszty zatrudnienia pracowników (informatyków) wraz z narzutami na ubezpieczenia społeczne; koszty usług obcych świadczonych przez firmy informatyczne oraz inne koszty bezpośrednio związane ze stworzeniem produktu. Po zakończeniu prac nad platformą informatyczną planowane jest jej odpłatne udostępnianie do korzystania pacjentom, ich rodzinom, jednostkom służby zdrowia, stowarzyszeniom, fundacjom, psychologom, psychoonkologom oraz psychoterapeutom. Wnioskodawca kwalifikuje wydatki ponoszone na stworzenie platformy informatycznej jako koszty prac rozwojowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00