Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2014, sygn. ILPB4/423-452/13-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-452/13-2/MC
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwestii związanych z amortyzacją podatkową składników aportu wniesionych do spółki komandytowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 19 listopada 2013 r. (data wpływu 21 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwestii związanych z amortyzacją podatkową składników aportu wniesionych do spółki komandytowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwestii związanych z amortyzacją podatkową składników aportu wniesionych do spółki komandytowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (osoba prawna) przewiduje w przyszłości możliwość utworzenia spółki komandytowej (dalej: SK), w której wspólnikami będą Wnioskodawca oraz inny podmiot Wspólnik Wnioskodawcy osoba fizyczna (dalej: Komandytariusz). Wnioskodawca zostanie komplementariuszem w spółce komandytowej. Planowane jest m.in. że Komplementariusz, przystępując do SK, wniesie do niej wkład niepieniężny składający się ze środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (dalej: Aport do SK), które otrzymał wcześniej od swoich udziałowców w formie wkładu niepieniężnego, wniesionego z zastosowaniem mechanizmu agio (tj. w taki sposób, że część wkładu została wcześniej przekazana na kapitał zapasowy Komplementariusza). Należy zaznaczyć, że Komplementariusz przed wniesieniem Aportu do SK dokonywał będzie odpisów amortyzacyjnych od tych składników majątku, które następnie będą przedmiotem Aportu do SK.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right