Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2014, sygn. ILPB1/415-1265/13-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1265/13-2/IM
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, , przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2013 r. (data wpływu 18 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca, jest wspólnikiem (partnerem) w kancelarii prawnej będącej spółką partnerską (dalej jako Kancelaria lub Spółka). Kancelaria specjalizuje się w udzielaniu pomocy prawnej przedsiębiorcom oraz w profesjonalnym dochodzeniu roszczeń pieniężnych. Zakres terytorialny działalności Spółki obejmuje teren całego kraju. W najbliższej przyszłości, w celu poszerzenia obszaru działania oraz zdobycia nowych rynków dla świadczenia usług, Kancelaria planuje rozpoczęcie współpracy z partnerami (innymi kancelariami) mającymi siedziby i miejsca prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w innych krajach Unii Europejskiej (w szczególności Niemcy, Hiszpania), jak również poza obszarem Unii Europejskiej (w szczególności Korea Południowa). W ramach planowanej współpracy Kancelaria będzie obciążana przez swoich zagranicznych partnerów rachunkami, fakturami za wykonane na jej rzecz usługi. Zapewne zajdą przypadki, w których kontrahenci Kancelarii nie będą podawali na wystawionych przez siebie fakturach, czy też rachunkach, terminów płatności lub wymagane terminy płatności będą dłuższe niż 60 lub 90 dni od daty wystawienia danego rachunku lub faktury. W związku z powyższym faktury te będą płacone są przez Spółkę w terminach znacznie przekraczających termin 60 czy też 90 dni, co będzie akceptowane przez sprzedawcę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right