Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.01.2014, sygn. ILPP3/443-74/13-2/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-74/13-2/TK

W którym państwie członkowskim Unii Europejskiej powinny zostać opodatkowane ubytki wyrobów akcyzowych opisane w przedstawionym stanie faktycznym, tj. w Polsce czy w państwie członkowskim, w którym zakończono proces przemieszczenia w procedurze zawieszenia poboru akcyzy i w którym ubytki te zostały stwierdzone?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z dnia 24 października 2013 r. (data wpływu 28 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania ubytków - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania ubytków.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Spółka) dokonuje przemieszczeń wyrobów akcyzowych (w szczególności piwa w rozumieniu art. 94 ust. 1 ustawy akcyzowej) w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, ze składów podatkowych Spółki zlokalizowanych na terytorium Polski do składów podatkowych mieszczących się na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Po dostarczeniu piwa do innych państw członkowskich Unii Europejskiej, odbiorcy stwierdzają przy przyjęciu różnice ilościowe między ilością piwa odebranego, a wskazanego na dokumentach e-AD. Różnice te odbiorcy wykazują w raportach odbioru w systemie EMCS jako ubytki. W dalszej części wniosku przedmiotowe różnice są określane jako ubytki wyrobów akcyzowych. Stan faktyczny niniejszego wniosku nie obejmuje przypadków, w których możliwe jest ustalenie, że do powstania ubytków doszło w trakcie transportu wyrobów jeszcze na terytorium Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00