Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2014, sygn. ILPP2/443-973/13-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-973/13-2/SJ
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego od należnego lub zwrotu różnicy podatku VAT w związku z ponoszonymi wydatkami na realizację projektu Bądź przedsiębiorczy!, w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałania 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, na podstawie umowy o dofinansowanie nr ()?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko X, przedstawione we wniosku z 1 października 2013 r. (data wpływu 9 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego od należnego lub zwrotu różnicy podatku VAT w związku z ponoszonymi wydatkami na realizację projektu Bądź przedsiębiorczy! jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego od należnego lub zwrotu różnicy podatku VAT w związku z ponoszonymi wydatkami na realizację projektu Bądź przedsiębiorczy!.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą prawną zarejestrowaną jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Wnioskodawca realizuje Projekt Bądź przedsiębiorczy! w partnerstwie z Fundacją X, w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałania 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, na podstawie umowy o dofinansowanie nr (). W ramach Projektu Wnioskodawca będzie organizował: szkolenia, doradztwo, poradnictwo zawodowe, wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz pośrednictwo pracy i wsparcie psychologiczne. Wszelkie powyższe świadczenia dla Uczestników Projektu są bezpłatne i stanowią pomoc de minimis udzielaną zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z dnia 15 grudnia 2010 r. (Dz.U. Nr 239, poz. 1598).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right