Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2014, sygn. ILPP2/443-1019/13-3/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1019/13-3/JK

Uznanie kosztu udziału własnego jako elementu wynagrodzenia z tytułu świadczenia kompleksowej usługi serwisowej przez co Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z 16 października 2013 r. (data wpływu 21 października 2013 r.) uzupełnionym 8 stycznia 2014 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania kosztu udziału własnego jako elementu wynagrodzenia z tytułu świadczenia kompleksowej usługi serwisowej przez co Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej uznania kosztu udziału własnego jako elementu wynagrodzenia z tytułu świadczenia kompleksowej usługi serwisowej przez co Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury. Wniosek został uzupełniony 8 stycznia 2014 r. o dodatkową opłatę za wydanie interpretacji indywidualnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Spółka) zawarł umowy leasingu operacyjnego z podmiotem świadczącym usługi finansowania i zarządzania obsługą flot samochodów osobowych (dalej: Finansujący). Ponadto Spółka zawarła z tym samym podmiotem umowy na obsługę serwisową. Miesięczna opłata serwisowa określana jest w oparciu o dane dotyczące pojazdu oraz zakresu usług wynikających z umowy serwisowej, które mogą być świadczone na rzecz Spółki tj. marka pojazdu, przewidywany roczny przebieg i czas trwania umowy, abonament radiowy, serwis techniczny (koszty obsługi technicznej, napraw i konserwacji), OC, AC, NNW, dostarczenie samochodu zastępczego, usługi assistance, zarządzanie kosztami związanymi z używaniem paliwowych kart kredytowych). Umowa serwisowa zawiera również paragraf, w którym Finansujący świadczy obsługę w zakresie likwidacji szkód powypadkowych. Spółka zobowiązała się w umowie do pokrycia udziału własnego w szkodzie w formie ryczałtu w przypadku wystąpienia szkody. Powstała, nie pokryta przez zakład ubezpieczeń część kosztów naprawy pojazdów (udział własny) pokrywana jest przez Spółkę - Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka prowadzi działalność wyłącznie opodatkowaną VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00