Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2014, sygn. ITPB2/415-890b/14/MU, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-890b/14/MU

W zakresie obowiązków płatnika (impreza integracyjna).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 29 września 2014 r. (data wpływu 1 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca organizuje dla swoich pracowników wyjazdowe imprezy integracyjne. Impreza integracyjna jest przeznaczona wyłącznie dla pracowników, co oznacza, że nie mogą w niej uczestniczyć inne osoby np. członkowie rodzin pracowników, kontrahenci Wnioskodawcy itp. Pracownicy Wnioskodawcy uczestniczą w imprezie dobrowolnie, poprzez dokonanie pisemnego zgłoszenia.

W czasie imprezy integracyjnej pracownicy mają zapewnione różnego rodzaju atrakcje związane z miejscem w którym organizowana jest impreza, spacery, wycieczki itp., oraz do oferty usług dodatkowych podmiotu zapewniającego zakwaterowanie, np. basen, spa, centrum fitness itp. Dla pracowników Wnioskodawcy w czasie trwania imprezy integracyjnej organizowane są także spotkania i zawody, np. sportowe, które mają na celu zintegrowanie uczestników wyjazdu.

Poza opisanymi aktywnościami, wyjazd służy także organizacji spotkań pracowników z zarządem Wnioskodawcy, które dotyczą jego działalności. Spotkania te poświęcone są prezentacjom dotyczącym działalności Wnioskodawcy, omawiane są wyniki finansowe Wnioskodawcy oraz perspektywy dalszego rozwoju i wyznaczone cele. W ramach imprezy integracyjnej, uczestniczący w niej pracownicy, mają zapewniony przejazd do miejsca gdzie odbywa się impreza i z powrotem, zakwaterowanie w obiekcie hotelowym/pensjonacie, pełne wyżywienie oraz inne świadczenia opisane powyżej. Pracownicy nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w imprezie. Koszty organizacji imprezy integracyjnej pokrywane są w całości przez Wnioskodawcę i obejmują zwykle: zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie, wyżywienie, transport oraz atrakcje, z których pracownicy mogą korzystać w czasie wyjazdu. Koszty poszczególnych usług wynikają z faktur wystawianych na Wnioskodawcę przez usługodawców: koszty zakwaterowania i wyżywienia w czasie wyjazdu integracyjnego uwzględnione są na jednej fakturze wystawionej na Spółkę przez podmiot zajmujący się organizacją wyjazdowej imprezy integracyjnej; koszt transportu wynika z odrębnych faktur wystawianych przez przewoźników. Odrębnie fakturowana jest także usługa w postaci zapewnienia atrakcji (koncertu zaproszonego wykonawcy, imprez i zabaw integracyjnych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00