Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2014, sygn. ITPB3/423-430/14/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-430/14/KK

Czy opłaty oraz wynagrodzenie za usługi, jako koszt pośrednio związany z przychodami Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów podatkowych jednorazowo, w dacie poniesienia (tj. ujęcia ww. opłaty oraz wynagrodzenia za usługi jako koszt dla celów księgowych) - tj. w roku faktycznego zapłacenia kosztów (odpowiednio na rzecz Banku oraz firm doradczych)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 września 2014 r. (data wpływu 23 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów opłat za udzielenie kredytu oraz wynagrodzenia za usługi doradcze - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów opłat za udzielenie kredytu oraz wynagrodzenia za usługi doradcze.

We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką kapitałową, polskim rezydentem dla celów podatkowych. Wnioskodawca, dla sfinansowania swoich celów gospodarczych (w tym m.in. regulowanie bieżących płatności (wynagrodzenia, czynsz itp.) ale innych niż inwestycje w środki trwale i wartości niematerialne i prawne, lub w celu spłaty obecnego zadłużenia kredytowego, zawiera umowę kredytu, na podstawie której podmiot finansujący (Bank) przekazuje Wnioskodawcy środki pieniężne. Kredyt jest spłacany przez Wnioskodawcę zwykle w okresie kilku lat. Umowa kredytu zawarta jest na czas określony, jednak kredyt może być spłacony przez Wnioskodawcę wcześniej (zależnie od możliwości finansowych Wnioskodawcy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00