Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2014, sygn. ITPP1/443-1009/14/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1009/14/AP
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku dla usług ściśle związanych ze sportem.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 19 sierpnia 2014 r. (data wpływu 26 sierpnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla usług ściśle związanych ze sportem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku usług ściśle związanych ze sportem.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, działającą na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz ustawy o stowarzyszeniach; jest czynnym podatnikiem VAT. Stowarzyszenie jest klubem sportowym w rozumieniu ustawy o sporcie, organizuje i współorganizuje zawody sportowe rozgrywane w dyscyplinie sport taneczny turnieje tańca sportowego o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Usługi te wchodzą w zakres działalności statutowej Stowarzyszenia, jako działania na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu sportu tanecznego. Konieczność organizowania zawodów sportowych turniejów tańca wynika z faktu, że służą one promocji i upowszechnianiu sportu, w szczególności sportu tanecznego. Dla zawodników, w tym zawodników z klubu tańca (członków Stowarzyszenia) są okazją do podnoszenia umiejętności oraz zdobywania punktów rankingowych. Każdorazowo od każdego zawodnika jest pobierana opłata tzw. opłata startowa, która umożliwia mu start w zawodach tanecznych. Dzięki temu zawodnik może wystartować w rywalizacji oraz oprócz punktów rankingowych, zdobyć nagrody i upominki. Pozyskane w ten sposób wpłaty są w całości przeznaczane na pokrycie kosztów organizacji zawodów. Stowarzyszenie, świadcząc tego typu usługi, nie osiąga w sposób systematyczny zysków z tej działalności a w przypadku ich osiągnięcia są one przeznaczane w całości na kontynuację lub doskonalenie świadczenia usług (zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług obowiązującą od dnia 1 stycznia 2011 r. art. 43 ust. 18), wynikających z prowadzonej działalności statutowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right