Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2014, sygn. ITPB3/423-262A/14/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-262A/14/KK
W rozliczeniu za który rok podatkowy Wnioskodawca powinien wyłączyć z przychodów podatkowych bonifikaty (skonta) udzielone klientom po sporządzeniu sprawozdania finansowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2014 r. (data wpływu 18 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania przychodów w związku z wystawianymi fakturami korygującymi dotyczącymi udzielonych rabatów retrospektywnych po sporządzeniu sprawozdania finansowego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie momentu rozpoznania przychodów w związku z wystawianymi fakturami korygującymi dotyczącymi udzielonych rabatów retrospektywnych po sporządzeniu sprawozdania finansowego
We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą prawną prowadzącą działalność gospodarczą głównie w zakresie produkcji oraz handlu produktami rybnymi oraz owocami morza. Wnioskodawca podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych.
Zgodnie z zawartymi umowami o współpracy handlowej po zakończeniu roku podatkowego Wnioskodawca udziela swoim klientom bonifikat (skont) do wszystkich lub niektórych dostaw towarów zrealizowanych w roku poprzednim (zwanych dalej rabatami retrospektywnymi). Wysokość rabatów retrospektywnych najczęściej uzależniona jest od osiągnięcia przez danego klienta poziomu zakupu towarów określonego w umowie o współpracy handlowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right