Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2014, sygn. ITPB4/423-58/14/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/423-58/14/AM

Czy Spółka ma prawo do zaliczenia w koszty podatkowe wydatków na nabycie od jej Podwykonawców towarów i usług wykorzystywanych do realizacji danego etapu Umowy na projekt i budowę okrętu, mimo że zapłata zaliczek na poczet tych towarów i usług technicznie jest dokonywana z rachunku bankowego prowadzonego przez Lidera Konsorcjum, a nie z rachunku bankowego Spółki (przy założeniu faktycznej realizacji i zakończenia dostawy towarów i wykonania usług przez Podwykonawców na rzecz Spółki)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2014 r. (data wpływu 26 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w zakresie kwalifikacji do kosztów podatkowych wydatków ponoszonych w ramach istniejącej umowy konsorcjum jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 maja 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w zakresie kwalifikacji do kosztów podatkowych wydatków ponoszonych w ramach istniejącej umowy konsorcjum.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych oraz członkiem Konsorcjum realizującego Umowę na projekt oraz budowę okrętu. Konsorcjum tworzą trzy podmioty: dwóch Konsorcjantów, z których jednym jest Wnioskodawca oraz Lider Konsorcjum. Konsorcjanci i Lider Konsorcjum są podmiotami posiadającymi siedzibę na terytorium Polski.

Rozliczenia w ramach Konsorcjum odbywają się według następujących założeń:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00