Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2014, sygn. ITPB1/415-555/14/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-555/14/PSZ
W którym państwie należy opłacać podatek dochodowy za świadczenie usług dla szwedzkiego kontrahenta ?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 maja 2014 r. (data wpływu 13 maja 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 15 lipca 2014 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z działalności gospodarczej prowadzonej w Szwecji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z działalności gospodarczej prowadzonej w Szwecji.
Wniosek uzupełniono pismem z dnia 15 lipca 2014 r. (data wpływu).
We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.
W latach 2010/2011 prowadząc działalność gospodarczą w Polsce wykonywał Pan usługi związane z transportem drogowym dla szwedzkiego kontrahenta, za które wystawiane były faktury. Usługi te odbywały się na terenie Szwecji, Dani, Niemiec oraz Norwegii, na sprzęcie powierzonym przez firmę zlecającą. Koszty związane ze sprzętem (ubezpieczenie, opłaty drogowe, paliwo) ponosiła firma szwedzka. Wszystkie koszty związane z dojazdem i pobytem podczas wykonywania usług pokrywał Pan osobiście. Wszelkimi kosztami za uszkodzenia towaru czy też powierzonego sprzętu, była obciążona Pana firma. Usługi świadczone dla firmy szwedzkiej przeważnie trwały osiem tygodni, po czym około dwa tygodnie przebywał Pan w Polsce i następnie wyjeżdżał do kontrahenta co też nie było regułą. Wszystkie dochody uzyskane z świadczonych usług rozliczył Pan w polskim urzędzie skarbowym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right