Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2014, sygn. ITPB1/415-346/14/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-346/14/MW
Czy wystawienie faktury spowoduje utratę prawa do rozliczania się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2014 r. (data wpływu: 4 kwietnia 2014 r.) uzupełnionym w dniu 25 czerwca 2014 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie formy opodatkowania jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie formy opodatkowania.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W przyszłości Wnioskodawca planuje rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej. Jako formę opodatkowania Wnioskodawca zamierza wybrać ryczałt ewidencjonowany oraz zarejestrować się jako czynni podatnicy podatku od towarów i usług. Przedmiotem działalności spółki będą prace budowlane związane z wykonywaniem zabudowy systemowej pomieszczeń szpitalnych o szczególnym rygorze sanitarnym. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie związane z wykonywaniem zabudowy, o której mowa wyżej, spółka będzie również świadczyć usługi polegające na doradztwie w zakresie zabudowy sal operacyjnych, mających ułatwić koordynację prac podmiotów (wykonując prace związane z zabudową sal spółka będzie również odpowiedzialna na podstawie upoważnienia wystawionego przez zlecającego za koordynowanie prac innych podwykonawców, zatrudnionych również przez zleceniodawcę, a bezpośrednio związanych z wykonywanym przez siebie montażem, przykładem może być koordynacja prac elektryków czy ekip montujących instalacje dostarczające gazy). Wykonując ww. czynności spółka zamierza wystawiać faktury VAT wpisując w ich treści nadzór nad budową/zabudową. Nadmienić należy, że żaden ze wspólników spółki nie posiada uprawnień budowlanych. Spółka nie zatrudnia osób ani nie zleca czynności osobom je posiadającym, nie będzie przez to uczestnikiem procesu budowlanego pełniącym funkcje nadzoru budowlanego. Świadczona przez Wnioskodawcę usługa mieści się pod PKWiU jako doradztwo inne niż techniczne, i nie jest wykazana w załączniku nr 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right