Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2014, sygn. ITPB3/423-191/14/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-191/14/MK
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na dofinansowanie inwestycji opisanej we wniosku będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w dacie przekazania środków pieniężnych na rachunek bankowy Gminy?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2014 r. (data wpływu 25 kwietnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z dofinansowaniem rozbudowy infrastruktury drogowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z dofinansowaniem rozbudowy infrastruktury drogowej stanowiącej własność gminy.
We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.
Wnioskodawca Spółka z o.o. zamierza zawrzeć z Gminą umowę dotyczącą współpracy w zakresie "Rozbudowy drogi wraz z ciągiem pieszo-rowerowym (dalej jako: "inwestycja"). W ramach zawartej umowy Spółka będzie współfinansowała budowę inwestycji. Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji w 2014 roku, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015, a Spółka przekaże środki pieniężne jednorazowo lub w ustalonych transzach z budżetu przeznaczonego na rok 2014.
Planowana rozbudowa zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie świeckim między miejscowościami X i Y. Cały odcinek (jeden ciąg) dotyczy rozbudowy drogi gminnej i drogi powiatowej. Obecnie między miejscowościami jest wykonana droga z betonu asfaltowego. Jej szerokość wynosi 3-3,5 m. Z obu stron jezdni występują rozjeżdżone pobocza o szer. do 2 m.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right