Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2014, sygn. ITPB3/423-123/14/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-123/14/PST

Czy podatkowa kwalifikacja wykonanych i wypłaconych umów o dzieło jako koszt okresu, w którym został osiągnięty odpowiadający im przychód, jest poprawna?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 6 marca 2014 r. (data wpływu 12 marca2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie potrącalności kosztów umów o dzieło w związku z wytworzeniem programów komputerowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 marca 2014 r. złożono ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnejw sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie potrącalności kosztów umów o dzieło w związku z wytworzeniem programów komputerowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Przedmiotem działalności spółki jest m.in. tworzenie i sprzedaż oprogramowania komputerowego na zlecenie klientów. W celu realizacji przedmiotu swojej działalności spółka zawiera umowy cywilnoporawne (umowy o dzieło) z programistami, na podstawie których programiści piszą programy komputerowe (lub poszczególne moduły programów) pod konkretne zlecenia klientów. Wynagrodzenia programistów wypłacane są na podstawie przedstawianych przez programistów rachunków z wykonanych prac, i opłacane są w miesiącu przedstawienia rachunków/miesiącu wykonania zadań.

Przychody ze sprzedaży wytworzonych programów spółka realizuje w miesiącu wykonania dzieł przez programistów, lub w miesiącach późniejszych (to kiedy spółka realizuje przychód ze sprzedaży na rzecz poszczególnych klientów wynika z umów zawartych z klientami, w szczególności w zakresie stopnia skomplikowania/złożoności programu. Innymi słowy, krótkie i proste zlecenia/programy spółka realizuje w ciągu jednego miesiąca, bardziej skomplikowane zlecenia/programy spółka realizuje dłużej, w ciągu 2-3 miesięcy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00