Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2014, sygn. ITPB1/415-223/14/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-223/14/WM
Czy nabyty w drodze wkładu niepieniężnego niezarejestrowany znak towarowy, na którego udzielone zostało prawo ochronne po przeniesieniu aportu, podlega amortyzacji, jako wartość niematerialna i prawna, o której mowa w art. 22b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od następnego miesiąca po miesiącu ujęcia w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych (udzieleniu prawa ochronnego), a tym samym, czy koszty amortyzacji mogą obniżyć dochód do opodatkowania wspólnikom spółki komandytowej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2014 r. (data wpływu 6 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości prawa ochronnego na znak towarowy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości prawa ochronnego na znak towarowy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
W dniu 28 listopada 2012 r. pomiędzy spółką z o.o., a Wnioskodawczynią i dwiema innymi osobami zawarta została umowa spółki komandytowej, w której spółka z o.o. objęła funkcję komplementariusza, natomiast pozostali wspólnicy funkcję komandytariusza. Wnioskodawczyni w celu pokrycia umówionego wkładu, zobowiązała się wnieść do spółki aport w postaci prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa, obejmujący zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej. Umowa rozporządzająca i przenosząca na spółkę komandytową aport została zawarta w formie aktu notarialnego w dniu 27 marca 2013 r. Wartość wkładu Wnioskodawczyni określono na kwotę 1.900.000 zł.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right