Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2014, sygn. ITPB1/415-170/14/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-170/14/AK

Czy sezonowy najem krótkotrwały dwóch kondygnacji domu jednorodzinnego budynku mieszkalnego Wnioskodawca może rozliczyć jak typową długoterminową umowę najmu wg 8,5% stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na podstawie art. 1 pkt 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 lutego 2014 r. (data wpływu 17 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu wynajmu nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu wynajmu nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest właścicielem budynku jednorodzinnego, składającego się z trzech kondygnacji. W związku z dużymi kosztami utrzymania budynku chciałby w okresie letnim wynająć dwie kondygnacje budynku. Najem odbywałby się na podstawie umowy najmu zawieranej pomiędzy Wnioskodawcą jako właścicielem, a osobą chcącą korzystać z lokalu na okresy najczęściej krótkotrwałe kilkudniowe, tygodniowe lub kilkutygodniowe. Najem mógłby dotyczyć całej kondygnacji jako jednego apartamentu trzypokojowego bądź części kondygnacji. Najem nie będzie nosił cech usługi hotelowej bądź pensjonatowej. Nie będą w ramach najmu świadczone usługi powiązane, takie jak recepcja, dostęp do restauracji, wyżywienie czy usługi sprzątania. Dwie kondygnacje, które mają być przedmiotem najmu są integralną częścią budynku, stanowią prywatne mieszkanie Wnioskodawcy i nie są składnikami majątku związanymi z jakąkolwiek działalnością gospodarczą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00