Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2014, sygn. ITPP1/443-164/14/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-164/14/DM

Zwolnienie od podatku dostawy lokali mieszkalnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 stycznia 2014 r. (data wpływu 13 lutego 2014 r.), uzupełnionym w dniu 6 maja 2014 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku dostawy lokali mieszkalnych wraz z gruntem jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2014 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 6 maja 2014 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku dostawy lokali mieszkalnych wraz z gruntem.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie kupna i sprzedaży nieruchomości, robót remontowo-budowlanych, opodatkowaną na zasadach ogólnych. Jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem od towarów i usług. Świadczy usługi remontowo-budowlane.

Mieszkania są kupowane przez Wnioskodawcę na rynku wtórnym od osób fizycznych na podstawie aktów notarialnych, od komornika na drodze licytacji lub od spółdzielni mieszkaniowej. Transakcje te są bez podatku VAT. W tych mieszkaniach Wnioskodawca często przeprowadza drobne remonty np. szpachlowanie, malowanie, wymiana stolarki czy sanitariatów lub wykonuje kompleksowe remonty tzw. pod klucz. Jednak wydatki, które ponoszone są na remonty nie przekraczają 30% wartości początkowej zakupionego mieszkania. Następnie Wnioskodawca sprzedaje mieszkania, traktując je jako towar handlowy. Przy dostawie mieszkań nie występuje czynność pierwszego zasiedlenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00