Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2014, sygn. ITPP1/443-206/14/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-206/14/MS
Opodatkowanie świadczonych usług, prawo do dokonania korekty od poniesionych wydatków inwestycyjnych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 lutego 2014 r. (data wpływu 26 lutego 2014 r.), uzupełnionym o wpłatę w dniu 7 maja 2014 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług, prawa do dokonania korekty od poniesionych wydatków inwestycyjnych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 7 maja 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług, prawa do dokonania korekty od poniesionych wydatków inwestycyjnych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT i jako jednostka samorządu terytorialnego była odpowiedzialna za realizację projektu inwestycyjnego, którego przedmiotem było zagospodarowanie turystyczne rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego K. (dalej: Inwestycja), będące przedmiotem niniejszego wniosku. W ramach Inwestycji wybudowano m.in. drewniane ogrodzenie przytwierdzone za pomocą kotew do betonowego fundamentu, wiatę z sześcioma tablicami infonnacyjno-dydaktycznymi, przebudowano domek kustosza oraz utwardzono parking o powierzchni 950 m2. Dodatkowo obiekt wyposażono w dwie toalety posadowione na kostce brukowej oraz obudowane drewnianą konstrukcją, tak aby stanowiły całość architektoniczną z pozostałymi elementami rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego. W ramach inwestycji wybudowana została również tablica informacyjno-dydaktyczna, podobnie jak ogrodzenie wykonana z drewna przymocowanego kotwami do fundamentu betonowego. Realizacja Inwestycji wymagała wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right