Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2014, sygn. ITPB2/415-13/14/IL, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-13/14/IL

Czy w sytuacji odpłatnego zbycia przedmiotowej nieruchomości wystąpi po stronie Wnioskodawczyni przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2014 r. (data wpływu do tut. organu 10 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W październiku 1992 r. Wnioskodawczyni zawarła, związek małżeński. Od 1987 r. małżonek Wnioskodawczyni był członkiem spółdzielni i posiadał przydział lokalu mieszkalnego na warunkach lokatorskich. Natomiast od 1989 r. jest on właścicielem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej L. w G. (przydział lokalu mieszkalnego nr - przekwalifikowanie prot. .. z dnia 15 marca 1989 r.). Od 1992 r. Wnioskodawczyni wraz z mężem prowadziła wspólne gospodarstwo i nie została między nimi spisana intercyza małżeńska ani inna umowa rozdzielności majątkowej. Wnioskodawczyni od 1994 r. jest na stałe zameldowana w przedmiotowej nieruchomości. W 2010 r. wspólnie z małżonkiem Wnioskodawczyni zdecydowała się uporządkować sprawy własnościowe i zawarła przed notariuszem umowę majątkową małżeńską (akt notarialny z dnia 23 grudnia 2010 r.), w której to rozszerzona została współwłasność małżeńska o przedmioty majątkowe nabyte przez Wnioskodawczynię i jej małżonka przed zawarciem związku małżeńskiego, w tym o ww. lokal, który stanowił do tej pory majątek małżonka Wnioskodawczyni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00