Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2014, sygn. ITPP2/443-145/14/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-145/14/RS
Prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7, w której mowa w art. 91 ust. 2-9 oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z błędnie wystawionych faktur w zakresie oznaczenia nabywcy, gdy w tym okresie podatnikiem był Urząd Gminy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 stycznia 2014 r. (data wpływu 4 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do złożenia przez Gminę korekt deklaracji VAT-7, w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu VAT i konieczności wykazania zmiany kwoty podatku należnego i/lub naliczonego, prawa realizowania na bieżąco" tzw. korekty wieloletniej, o której mowa w art. 91 ust. 2-9 ustawy, w odniesieniu do zakupów towarów i usług udokumentowanych fakturami zawierającymi dane Urzędu wraz z NIP Urzędu oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających nieprawidłowości dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności korygowania takiej faktury wystawionej w okresie, w którym czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług był jedynie Urząd - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do złożenia przez Gminę korekt deklaracji VAT-7, w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu VAT i konieczności wykazania zmiany kwoty podatku należnego i/lub naliczonego, prawa realizowania na bieżąco" tzw. korekty wieloletniej, o której mowa w art. 91 ust. 2-9 ustawy, w odniesieniu do zakupów towarów i usług udokumentowanych fakturami zawierającymi dane Urzędu wraz z NIP Urzędu oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających nieprawidłowości dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności korygowania takiej faktury w okresie, w którym czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług był jedynie Urząd.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right