Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2014, sygn. ITPP1/443-20/14/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-20/14/DM

Moment powstania obowiązku podatkowego oraz zasady przeliczania podstawy opodatkowania wyrażanej w walucie obcej na złote.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 grudnia 2013 r. (data wpływu 8 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz zasad przeliczania podstawy opodatkowania wyrażanej w walucie obcej na złote jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz zasad przeliczania podstawy opodatkowania wyrażanej w walucie obcej na złote.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca posiada siedzibę oraz miejsce zarządu na terytorium Polski oraz podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku CIT, a także jest czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawca od dnia 1 stycznia 2014 r. zamierza dokumentować dokonywane dostawy towarów w danym okresie rozliczeniowym za pomocą faktur zbiorczych dokumentujących wydania towarów w ramach okresów rozliczeniowych, zwykle w umowach zawieranych przez Wnioskodawcę jako okres rozliczeniowy zostanie przyjęty tydzień kalendarzowy lub miesiąc kalendarzowy. Faktury dokumentujące te transakcje za dany okres rozliczeniowy będą wystawiane w dniu określonym w umowie dotyczącej dostawy towarów, tj. w poniedziałek za wydania towarów dokonane w poprzednim tygodniu lub w pierwszy poniedziałek kolejnego miesiąca. Jeżeli jednak koniec miesiąca kalendarzowego przypada w innym dniu niż niedziela, wówczas za odbiory dokonane w tygodniu, w którym przypada koniec miesiąca, zostaną wystawione dwie odrębnie faktury: za okres rozliczeniowy od poniedziałku do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego oraz za okres rozliczeniowy od pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego do niedzieli.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00