Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2013, sygn. IPPP3/443-645/13-3/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-645/13-3/JK
Określenie miejsca świadczenia przedmiotowych usług, zwolnienie w Polsce przedmiotowych usług z podatku od towarów i usług, wykazywanie świadczonych usług w ewidencji, deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej, wystawia faktur VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10.07.2013 r. (data wpływu 15.07.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:
- prawidłowe w zakresie określenia miejsca świadczenia przedmiotowych usług, zwolnienia w Polsce przedmiotowych usług z podatku od towarów i usług, wykazywania świadczonych usług w ewidencji, deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej,
- nieprawidłowe w zakresie wystawia faktur VAT.
UZASADNIENIE
W dniu 15.07.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania świadczonych usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością zawarł umowę handlową z firmą posiadającą siedzibę główną na terenie Luksemburga oraz oddział na terenie Niemiec. Firma zagraniczna jest zarejestrowana jako broker i komisarz papierów wartościowych oraz jako zarządca aktywów i posiada stosowne licencje.
Podpisana umowa ma charakter marketingowy i dotyczy usług finansowych oferowanych przez firmę zagraniczną, promowanych przez Wnioskodawcę. Zgodnie z umową Wnioskodawca będzie podejmować wszelkie działania marketingowe względem potencjalnych klientów związane z usługami finansowymi oferowanymi przez firmę zagraniczną. Usługi finansowe w podpisanej umowie definiowane są jako wszelkiego rodzaju (przeszłe, obecne lub przyszłe) rachunki kontraktów terminowych, X. i/lub Y. jakie klient pozyskany przez Wnioskodawcę otworzy w firmie zagranicznej. Na podstawie zawartej umowy Wnioskodawca będzie otrzymywać prowizję od firmy zagranicznej. Prowizja ta uzależniona będzie od rodzaju, a także ilości usług finansowych zakupionych przez klientów pozyskanych przez Wnioskodawcę. Prowizja pobierana jest od klienta, a następnie dzielona, według struktury prowizyjnej zawartej w podpisanej umowie, między firmę zagraniczną i Wnioskodawcę. Wnioskodawca uzyskuje prawo do otrzymania prowizji nie wcześniej niż po zakupie usługi finansowej, który dokonywany jest przez pozyskanego klienta. Wnioskodawca nie uzyskuje dodatkowych korzyści pieniężnych w formie np. wynagrodzenia za wykonane usługi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right