Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.08.2013, sygn. IPPP2/443-587/13-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-587/13-2/BH
W przypadku gdy Uczelnia nie będzie miała możliwości obiektywnie i miarodajnie przypisać zakupów do jednego z rodzajów prowadzonej działalności, będzie uprawniona odliczyć podatek naliczony wg stosowanego wskaźnika proporcji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12.06.2013r. (data wpływu 17.06.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Projektu pn. Budowa ECEG w C. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17.06.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Projektu pn. Budowa ECEG w C. .
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Uniwersytet jako największa polska uczelnia i jeden z najsilniejszych ośrodków akademickich w naszej części Europy realizując podstawowe cele działalności jest wnioskodawcą i beneficjentem projektu inwestycyjnego Budowa ECEG w C. . Bezpośrednim użytkownikiem oraz jednostką odpowiadającą za eksploatację wytworzonej w ramach projektu infrastruktury ECEG (ECEG) jest Wydział Geologii X. .
Kompleks obiektów ECEG będzie zlokalizowany na terenie gminy wiejsko-miejskiej C., leżącej ok. 15 km od K. , w woj. świętokrzyskim. Projekt został wstępnie zakwalifikowany w ramach naboru wniosków o dofinansowanie projektów w dwuetapowym konkursie zamkniętym do Osi Priorytetowej 2. Wsparcie innowacyjności, budowa społeczeństwa informacyjnego oraz wzrost potencjału inwestycyjnego regionu Działania 2.1. Rozwój innowacji, wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek sektora badania i rozwój Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa X..
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right