Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2013, sygn. IPPP3/443-770/13-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-770/13-2/KB

Czy wyżej przedstawione postępowanie Spółki może na którymś z jego etapów podlegać opodatkowaniu podatkiem akcyzowym, a w związku z tym powinno odbywać się w składzie podatkowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 19.08.2013 r. (data wpływu 21.08.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania czynności związanych ze sprzedażą cygar jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21.08.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania czynności związanych ze sprzedażą cygar.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zamierza jeszcze w 2013 rozpocząć w ramach działalności gospodarczej, wykonywanie następujących czynności:

  1. Dokonywania zakupu od polskich importerów i producentów cygar w opakowaniach zbiorczych 1000, 500, 100 szt. Przedmiotowe cygara opodatkowane są podatkiem akcyzowym, który odprowadza producent lub importer prowadzący skład podatkowy. Następnie zakupione cygara w oczekiwaniu na odbiorców przechowywane są przez Wnioskodawcę (po rozpakowaniu z opakowań zbiorczych) w specjalistycznych urządzeniach (humidorach) zapewniających stałą i optymalną wilgotność dla tego typu wyrobów tytoniowych. Przedmiotowe urządzenia do przechowywania cygar zwyczajowo zasilane są wodą destylowaną. Spółka zamierza do części humidorów (nie do wszystkich) dodawać różne aromaty nabywane od innych przedsiębiorców w placówkach handlowych. Cygara te (aromatyzowane lub nie) będą przedmiotem oferty sprzedaży dokonywanej głównie przez internet. Po otrzymaniu zamówienia na przykład jednej lub więcej sztuk będą przez Wnioskodawcę przepakowywane do hermetycznych opakowań jednostkowych, lub zbiorczych (tuby, puszki, pudelka, opakowania foliowe itp.) i wysyłane do odbiorców zarówno osób fizycznych jak i podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu wyrobami tytoniowymi.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00