Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2013, sygn. IPPB3/423-644/13-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-644/13-2/GJ
w zakresie skutków podatkowych przedawnienia się zobowiązania spółki, w której Wnioskodawca jest komandytariuszem
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26.08.2013r. (data wpływu 29.08.2013r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przedawnienia się zobowiązania spółki, w której Wnioskodawca jest komandytariuszem - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.08.2013r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przedawnienia się zobowiązania spółki, w której Wnioskodawca jest komandytariuszem.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe
Spółka C. GmbH (dalej: Wnioskodawca) jest komandytariuszem w spółce L. Sp. z o.o. Sp. k. (dalej: Spółka), uprawnionym do udziału w zysku Spółki. W związku z tym Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego w Polsce od dochodu Spółki przypadającego na Wnioskodawcę.
Przedmiotem działalności Spółki jest prowadzenie handlu detalicznego w sieci sklepów wynajmowanych od innego podmiotu. Spółka nabywa towary od dostawców krajowych i zagranicznych.
Ze względu na charakter oraz rozmiar prowadzonej przez Spółkę działalności mają miejsce zdarzenia gospodarcze, których przebieg można opisać wg. poniższego schematu:
Spółka, po złożeniu zamówienia u dostawcy, otrzymała od kontrahenta dostawę towarów. Nie otrzymała jednak faktur za te towary. Spółka zaksięgowała zobowiązanie wobec tego kontrahenta za nabyte towary, na podstawie dowodów przyjęcia towaru do magazynu i zawartej z nim umowy lub obowiązujących warunków handlowych. Po upływie terminu przedawniania zobowiązania kontrahent z opóźnieniem - przesłał Spółce fakturę za przedmiotową dostawę, którą to fakturę Spółka zapłaciła. Zapłata została dokonana po przedawnieniu się zobowiązania. Spółka otrzymuje takie dostawy od polskich i zagranicznych dostawców.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right