Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2013, sygn. IPPB4/415-571/13-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-571/13-2/MS
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2013 r. (data wpływu 5 września 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów jest:
- prawidłowe odnośnie przychodów uzyskanych od dnia 1 kwietnia 2007 r. do 31 grudnia 2012 r.,
- nieprawidłowe odnośnie przychodów uzyskanych po dniu 1 stycznia 2013 r.
UZASADNIENIE
W dniu 5 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji w indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest magistrem inżynierem architektem, absolwentem Wydziału Architektury, zatrudnionym w firmie projektowej na umowę o pracę na czas nieokreślony, od 1 kwietnia 2007 r. jako projektant na stanowisku architekta, a od maja 2013 r. pełniącym w tym przedsiębiorstwie również funkcję zastępcy kierownika działu architektury.
Jako architekt Wnioskodawca zajmuje się projektowaniem budynków i obiektów budowlanych o szerokim zakresie funkcjonalnym. Wnioskodawca wykonuje dokumentację projektową tych obiektów w zakresie architektury zagospodarowania terenu. Proces projektowania obejmuje wszystkie fazy powstawania dokumentacji projektowej, od koncepcji do kompletnego projektu budowlanego wykonawczego zgodnie z wymogami prawa budowlanego. Każdy z projektów jest rozpatrywany i opracowywany indywidualnie, dlatego też każdy z nich wykazuje cechy niepowtarzalności wykonanego dzieła niezbędne do uznania go za przedmiot prawa autorskiego. Wspomniane projekty zawierają rysunki i opisy techniczne, które Wnioskodawca jako projektant firmuje swoim imieniem i nazwiskiem. Wnioskodawca posiada uprawnienia do projektowania, co jest potwierdzone numerem uprawnień budowlanych nadanym Mu przez Mazowiecką Okręgową Izbę Architektów i jest także członkiem tego organu samorządu zawodowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right