Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2013, sygn. IPPB2/415-749/13-5/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-749/13-5/AS
Po stronie Wnioskodawcy, z tytułu nabycia i realizacji warunkowego prawa stanowiącego pochodny instrument finansowy w postaci prawa do otrzymania rozliczenia pieniężnego, powstał przychód podlegający opodatkowaniu w momencie realizacji nabytego prawa, który stanowi przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2013 r. (data wpływu 24 października 2013 r.) uzupełnione pismem z dnia 12 grudnia 2013 r. (data wpływu 16 grudnia 2013 r.) na wezwanie Nr IPPB2/415-749/13-2/AS z dnia 3 grudnia 2013 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z przyznaniem Wnioskodawcy warunkowego niezbywalnego prawa do otrzymania w przyszłości rozliczenia pieniężnego oraz z tytułu jego realizacji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z przyznaniem Wnioskodawcy warunkowego niezbywalnego prawa do otrzymania w przyszłości rozliczenia pieniężnego oraz z tytułu jego realizacji.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Podatnik (dalej: Podatnik, Wnioskodawca) pełni funkcję członka Zarządu w A. S.A. (dalej: Spółka). W związku z chęcią zwiększenia motywacji Członków Zarządu Spółki oraz jej Prokurentów Spółka stworzyła plan motywacyjny. W ramach tego planu, Spółka zawarła odrębną umowę (dalej: Umowa), zgodnie z którą Podatnikowi zostało przyznane warunkowe prawo (dalej: Prawo) do otrzymania w przyszłości rozliczenia pieniężnego wynikającego z realizacji tegoż Prawa (Kwota Realizacji). Umowa jest umową odrębną i niezwiązaną bezpośrednio z umową o pracę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right