Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2013, sygn. IPPP3/443-464/13-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-464/13-2/JK

Opodatkowanie uzyskanego dofinansowania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21.05.2013 r. (data wpływu 23.05.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania uzyskanego dofinansowania - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23.05.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania uzyskanego dofinansowania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Podatnik) jest podmiotem zajmującym się świadczeniem innowacyjnych usług dla biznesu. Jedną z dziedzin działalności Spółki jest kompleksowa usługa optymalizacji procesów biznesowych wraz z działaniami wspierającymi ten proces i z niego wynikającymi.

Usługi Podatnika w tej dziedzinie obejmują głównie analizę, mapowanie, modelowanie procesów, propozycję reorganizacji oraz implementację reorganizacji procesów w określonych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa (produkcja, logistyka, kadry i płace, księgowość itp.). Zasadniczo, na pierwszym etapie Spółka przeprowadza analizę (diagnozę), której wynikiem jest raport z analizy, zawierający diagnozę przedsiębiorstwa i poziom jego konkurencyjności technologicznej. Analiza może być uzupełniona o mapowanie i modelowanie procesów (etap drugi). Po zrealizowaniu drugiego etapu usługi opracowany zostaje raport końcowy, w którym zawarte są zalecenia i rekomendacje dla przedsiębiorstwa, po wdrożeniu których prawdopodobne jest znaczne usprawnienie działalności oraz zwiększenie efektywności i konkurencyjności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00