Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2013, sygn. IPPB2/436-482/13-3/EL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-482/13-3/EL
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zakupu Nieruchomości tj. Budynków i Budowli oraz gruntu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12.09.2013r. (data wpływu 13.09.2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zakupu Nieruchomości tj. Budynków i Budowli oraz gruntu- jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13.09.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zakupu Nieruchomości tj. Budynków i Budowli oraz gruntu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Nabywca lub Spółka) zamierza prowadzić działalność m.in. w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami. Spółka jest w trakcie rejestracji - w chwili nadania numeru NIP, zostanie on dosłany przez Spółkę do tut. Izby.
Spółka planuje nabyć (dalej: Transakcja) od spółki z siedzibą w Polsce, będącej podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: Zbywca), nieruchomość składającą się z budynku centrum handlowo-rozrywkowego (dalej: Budynek) wraz z przynależną infrastrukturą, obejmującą w szczególności: infrastrukturę energetyczną, odgromową, kanalizacji deszczowej, drogi wewnętrzne, zewnętrzne ekrany akustyczne, mur oporowy, parkingi, chodniki (dalej: Budowle), położonych w Lublinie, na ośmiu działkach gruntu pozostających w użytkowaniu wieczystym Zbywcy (dalej razem jako: Nieruchomość). Aktualnie Zbywca rozważa możliwość przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo ich własności. Wszystkie działki gruntu wchodzące w skład Nieruchomości są zabudowane Budynkiem oraz Budowlami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right