Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2013, sygn. IPPP1/443-960/13-3/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-960/13-3/PR
prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie usług w związku z organizacją jubileuszu firmy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19.09.2013 r. (data wpływu 23.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie usług w związku z organizacją jubileuszu firmy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie usług w związku z organizacją jubileuszu firmy.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka) obchodziła jubileusz 10-lecia. Z tej okazji Spółka zorganizowała trzydniowy Jubileusz, którego gośćmi byli zarówno kontrahenci Spółki, jak i jej pracownicy. Spółka ponosiła nakłady na zorganizowanie jubileuszu, które obejmowały: wynagrodzenie agencji świadczącej usługi związane z organizacją jubileuszu, koszty oprawy jubileuszu w postaci koncertów artystów, występów kabaretów, obsługi konferansjerskiej, koszty przygotowania zaproszeń na jubileusz i inne.
W związku z organizacją jubileuszu Spółka poniosła również koszt świadczonej przez hotel usługi organizacji kongresu, w skład której wchodziły usługi udostępnienia sali, usługi noclegowe oraz usługi gastronomiczne. Usługa organizacji kongresu została potraktowana przez hotel jako jedna kompleksowa usługa, wykazana na fakturze w jednej pozycji oraz opodatkowaniu jedną stawką podatku od towarów i usług (23%). Z przedstawionej przez hotel kalkulacji kosztów usługi organizacji kongresu wynika jednak, jaka część kosztów dotyczyła usług noclegowych i gastronomicznych, a jaka część usług pozostałych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right