Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2013, sygn. IPPP2/443-324/13-2/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-324/13-2/IZ
Dotyczy prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów stanowiących prezenty o małej wartości w celu ich nieodpłatnego przekazania.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 08.04.2013 r. (data wpływu 12.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów stanowiących prezenty o małej wartości w celu ich nieodpłatnego przekazania - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12.04.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów stanowiących prezenty o małej wartości w celu ich nieodpłatnego przekazania.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Bank prowadzi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług finansowych. Jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Specyfika działalności Banku powoduje, iż Bank w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje zarówno czynności opodatkowane podatkiem VAT, jak i zwolnione od podatku VAT.
Bank, nabywając towary i usługi związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, dokonuje przyporządkowania tych towarów i usług do poszczególnych typów sprzedaży, tj.:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right