Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2013, sygn. IPPP2/443-721/13-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-721/13-2/KG

brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT w przypadku nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15 lipca 2013 r. (data wpływu 18 lipca 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku VAT w przypadku nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lipca 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku VAT w przypadku nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Y lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową prawa polskiego podlegającą w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej PDOP) od całości osiąganych dochodów. Wspólnikiem Y, posiadającym 100% jej udziałów, jest X. AB, rezydent podatkowy w Szwecji.

Y należy do międzynarodowego koncernu technologii wody X. (dalej: Grupa). Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest obrót produktami technologii wody, tj. przykładowo pompami wodnymi, silnikami elektrycznymi, produkowanymi w ramach Grupy X.

W ramach prowadzonych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających m.in. do utrzymania oraz w maksymalnym możliwym zakresie do dalszego wzmocnienia pozycji rynkowej Grupa identyfikuje funkcje powtarzające się w spółkach z Grupy i planuje skonsolidować je w wybranych podmiotach. Podmioty te następnie będą pełnić funkcje/świadczyć usługi w danym zakresie (dalej: Spółki Usługowe). Co ważne z polskiego punktu widzenia, plany zakładają m.in. wydzielenie jednostek biznesowych zajmujących się działalnością sprzedażową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00